Witam serdecznie na stronie naszej Kancelarii. Jestem przekonany, iż indywidualne i profesjonale podejście naszego zespołu sprawi, że będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani korzystając z naszych usług. Połączenie właściwych rozwiązań prawnych i finansowych to nowatorskie podejście do przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Zapraszam do współpracy i zapoznania się z ofertą naszej Kancelarii.
Łukasz Pogorzelski, właściciel

KORZYŚCI WDROŻENIA PLANU SUKCESJI

Podstawową wartością dodaną podjęcia działań związanych z "Planem Sukcesji", zarówno na płaszczyźnie rodzinnej, jak i prowadzonych przedsiębiorstw, jest przeprowadzenie analizy aktualnej sytuacji naszych majątków i rodzin. Poznając odpowiedzi na pytania: co na dzień dzisiejszy stałoby się z majątkiem, firmą w przypadku śmierci właściciela, partnera życiowego czy wspólnika, mamy możliwość na wczesnym etapie wdrożenia rozwiązań, które będą przeciwdziałać negatywnym skutkom takowych sytuacji. Planowanie spadkowe pozwala nam na płynne przejście majątku między pokoleniami, tak jak sami sobie tego życzymy. Właściwie wdrożony "Plan Sukcesji" pozwala uniknąć negatywnych konsekwencji wynikających z przepisów prawa spadkowego, podatkowego, cywilnego czy handlowego związanych z zagadnieniem przekazywania majątków.

Planowanie Spadkowe należy także rozważać poprzez łączenie mechanizmów prawnych z finansowymi, zabezpieczając w ten sposób majątek osobisty i zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy. Instrumenty finansowe pozwalają nam na zbudowanie kapitału niezbędnego do spłat zachowków, zabezpieczenia kredytów, spłaty ekwiwalentów, czy też zmniejszenia i zapewnienia finansowania zobowiązań podatkowych. Wdrożenie właściwych mechanizmów finansowych wraz z mechanizmami prawnymi jest koniecznym elementem prawidłowego "Planu Sukcesji".

Dzięki tego typu działaniom zapewniamy też ciągłość zarządzania przedsiębiorstwami. Planując obsadzenie stanowisk zarządczych osobami, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, eliminujemy ryzyko niekompetentnych następców. Nie dopuszczamy tym samym do sytuacji „paraliżu proceduralnego” jaki może powstać w sytuacji, gdy następcami prawnymi stałyby się nieletnie dzieci.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kancelaria Doradztwa Prawno-Finansowego
Polityka prywatności
projekt i wykonanie: webmania.pl
strony internetowe Warszawa
Start Kancelaria Plan sukcesji Oferta Kontakt