Zabezpieczenia finansowe
Podstawowym atutem wdrażanych przez nas rozwiązań jest umiejętność łączenia instrumentów prawnych z finansowymi, co pozwala kompleksowo uregulować kwestię Sukcesji Majątków, jak i zabezpieczeń funkcjonowania przedsiębiorstw w obrocie gospodarczym. Tego typu mechanizmy działają na wypadek niepożądanych zdarzeń, na które często nie mamy wpływu.Dlatego też warto zadać sobie pytanie:
- Jak zabezpieczyć transakcje finansowe mojej firmy?
- Jak zabezpieczyć mienie firmy, czy moją odpowiedzialność cywilną za niepożądane działania moich pracowników?
- Co zrobić, gdy zabraknie głowy rodziny, a pojawią się długi spadkowe?
- Skąd wziąć niezbędny kapitał na spłatę spadkobierców zmarłego wspólnika?
Na rynku jest co najmniej kilka instrumentów finansowych, które mogą zbudować kapitał w tak trudnych momentach. Jednym z mało docenianych, a przede wszystkim działającym w chwili śmierci są Polisy na Życie. Instrumenty te mają trzy zasadnicze, pozytywne cechy dające im przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami finansowymi.
Po pierwsze Polisy na Życie, są najtańszym sposobem pozyskania kapitału w sytuacji, gdy jest on najbardziej potrzebny. Towarzystwa ubezpieczeń na Życie w chwili zawarcia umowy dają gwarancję, że bez względu na czas - miesiąc, rok, 10 lat - a co za tym idzie bez względu na liczbę opłaconych składek 2, 10, 50 wypłacą wskazaną w polisie sumę pieniędzy.
Po drugie są najszybszym sposobem otrzymania wymaganej sumy. Większość ogólnych warunków umów ubezpieczenia mówi o maksymalnie 30 - dniowym terminie wypłaty świadczeń, do którego zobowiązane jest Towarzystwo Ubezpieczeń.
A po trzecie, Polisy na Życie pozwalają nam uniknąć dodatkowych kosztów związanych z podatkami. Środki z polis nie podlegają opodatkowaniu z tytułu podatku od zysków kapitałowych, jak i podatku od spadków i darowizn, a co najważniejsze przekazywane są osobom lub instytucją wskazanym w polisie.