Witam serdecznie na stronie naszej Kancelarii. Jestem przekonany, iż indywidualne i profesjonale podejście naszego zespołu sprawi, że będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani korzystając z naszych usług. Połączenie właściwych rozwiązań prawnych i finansowych to nowatorskie podejście do przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Zapraszam do współpracy i zapoznania się z ofertą naszej Kancelarii.
Łukasz Pogorzelski, właściciel

Zabezpieczenia finansowe

Podstawowym atutem wdrażanych przez nas rozwiązań jest umiejętność łączenia instrumentów prawnych z finansowymi, co pozwala kompleksowo uregulować kwestię „Sukcesji Majątków”, jak i zabezpieczeń funkcjonowania przedsiębiorstw w obrocie gospodarczym. Tego typu mechanizmy działają na wypadek niepożądanych zdarzeń, na które często nie mamy wpływu.

Dlatego też warto zadać sobie pytanie:
  1. Jak zabezpieczyć transakcje finansowe mojej firmy?
  2. Jak zabezpieczyć mienie firmy, czy moją odpowiedzialność cywilną za niepożądane działania moich pracowników?
  3. Co zrobić, gdy zabraknie głowy rodziny, a pojawią się długi spadkowe?
  4. Skąd wziąć niezbędny kapitał na spłatę spadkobierców zmarłego wspólnika?
Często są to kwoty, z których wysokości zdajemy sobie sprawę, ale dopiero po fakcie. Niejednokrotnie te wysokie sumy powodują, że jedyną możliwością jest droga postępowania sądowego oraz sprzedaży składników majątku. Alternatywą jest posiadanie odpowiedniej kwoty pieniężnej zabezpieczającej przyszłe roszczenia podmiotów pokrzywdzonych, spadkobierców lub instytucji publicznych (ZUS, US). Pojawia się zatem kolejne pytanie, skąd dysponować taką kwotą?

Na rynku jest co najmniej kilka instrumentów finansowych, które mogą zbudować kapitał w tak trudnych momentach. Jednym z mało docenianych, a przede wszystkim „działającym” w chwili śmierci są Polisy na Życie. Instrumenty te mają trzy zasadnicze, pozytywne cechy dające im przewagę nad pozostałymi rozwiązaniami finansowymi.

Po pierwsze Polisy na Życie, są najtańszym sposobem pozyskania kapitału w sytuacji, gdy jest on najbardziej potrzebny. Towarzystwa ubezpieczeń na Życie w chwili zawarcia umowy dają gwarancję, że bez względu na czas - miesiąc, rok, 10 lat - a co za tym idzie bez względu na liczbę opłaconych składek – 2, 10, 50 – wypłacą wskazaną w polisie sumę pieniędzy.

Po drugie są najszybszym sposobem otrzymania wymaganej sumy. Większość ogólnych warunków umów ubezpieczenia mówi o maksymalnie 30 - dniowym terminie wypłaty świadczeń, do którego zobowiązane jest Towarzystwo Ubezpieczeń.

A po trzecie, Polisy na Życie pozwalają nam uniknąć dodatkowych kosztów związanych z podatkami. Środki z polis nie podlegają opodatkowaniu z tytułu podatku od zysków kapitałowych, jak i podatku od spadków i darowizn, a co najważniejsze przekazywane są osobom lub instytucją wskazanym w polisie.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kancelaria Doradztwa Prawno-Finansowego
Polityka prywatności
projekt i wykonanie: webmania.pl
strony internetowe Warszawa
Start Kancelaria Plan sukcesji Oferta Kontakt